Stisknutím tlačítka 1 se spojíte s první dostupnou osobou. Stisknutím tlačítka 2 si můžete poslechnout prezentace. Stisknutím tlačítka 3 si můžete vybrat, s kým chcete mluvit. 70 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Esoterika

Esoterika

Co je esoterika? Esoterika je kolektivní pojem a zahrnuje činnosti, které otevírají cestu k poznání duchovního světa


"Esoterika." Je to jedno z módních slov naší doby, které používáme, když chceme upoutat pozornost na nějaké tajné učení. A skutečně obrací naši pozornost na vyšší způsob myšlení. Slovo esoterika se používá mnoha různými způsoby. Esoterika je pojem používaný pro okultismus. Tyto znalosti jsou skryté, tajemné, okultní a pro průměrného člověka uzavřené, na rozdíl od takzvaných exoterických věd, které jsou dostupné všem.
 
Výraz pochází z řeckého slova εσωτερική, esoterický ("vnitřní), který označuje následovníky těchto věd, vnitřní kruh, lidi, kteří jsou schopni rozeznávat spojení "esoterických věd", na rozdíl od "vnějšího kruhu" (exoteros), což označuje běžné lidí, kteří nejsou schopni pochopit hlubší souvislosti ve světě. I když je to pravda, tato interpretace nezahrnuje celou pravdu. 

Význam esoteriky, tajného poznání, vnitřního kruhu 

Je to těžko pochopitelné, protože v dnešním světě s větší pravděpodobností uvěříme věcem, které se dají uchopit ručně, protože myšlení, rozum je určeným intelektem. Esoterika je však v rozporu s dnešním světonázorem, protože zahrnuje znalosti, které jsou mimo představy člověka. Esoterika je kolektivní pojem, který zahrnuje všechny činnosti, které otevírají cestu k poznání duchovního světa. Mezi takové činnosti patří věštění, numerologie, feng šuej, magie a jiné. 

Pro mě je esoterika prostředkem seberealizace a sebepoznání. Každý, kdo se vydá na vnitřní cestu a snaží se dešifrovat sebe i ostatní, ten se věnuje esoterické činnosti. Esoterika tvrdí, že člověk je autonomní, nezávislý, pokud zná sám sebe, může to dělat pouze na základě vlastních schopností. Esoterismus se nedá naučit bez pomoci.
 
Esoterika souvisí s úzkou vírou, protože tuto vědu můžeme pochopit a provádět pouze tehdy, pokud máme víru. Cesta k esoterice je láska, pokud máte rádi sami sebe, druhého člověka můžete přijmout pouze takového, jaký je. To znamená, že láska je klíčem k víře. Tak, jak vše zde na Zemi je tvořeno vibracemi, a pokud je někdo náchylný na tyto vibrace a dokáže je otevřít, může pracovat v určité oblasti esoteriky. Neviditelný ovládá viditelné.

Esoterika VS Exoterika 

Esoterika je řecké slovo. Znamená to vnitřní, skrytou, jinými slovy tajnou informaci. Opakem je exoterika, která je dostupná ve všech náboženstvích, vyučuje se na veřejnosti a zažívá ji kdokoliv. Exoterika je vše, co se učí a káže ve všech světových náboženstvích. Esoterické informace je možné získat pouze za cenu osobní zkušenosti.

 
K DISPOZICI
 

Maruška se narodila s požehnáním, o své znalosti se dělí s každým, kdo ji požádá o...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Jana se zabývá s astrologií již 20 let, tarotem více jak 10 let. Ve své praxi se...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Sandra je milá,empatická kartářka, která Vám pomůže nejlépe jak umí. Se Sandrou...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Sofia pomáhá lidem s různými problémy. K výkladu používá cikánské karty, tarot,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
 

Zajímavé články ke čtení

Věštění z karet

Věštění z karet

Jak funguje věštění z karet? Jak získáme odpovědi při věštění z karet? Odpověď je velmi jednoduchá -...
 
Kariéra

Kariéra

Co znamená slovo kariéra? Kariéra znamená pro různé lidi různé věci. Pro nás slovo kariéra znamená úspěšnou...
 
Nový začátek

Nový začátek

Nový začátek, nové cíle. Nový rok je také nový začátek a je obdobím, kdy se zamýšlíme nad úspěchy uplynulého...
 
Astrologie

Astrologie

Jakou roli hrají v astrologii dny? Astrologie souvisí s planetami i hvězdami. Astrologie týdne si můžete...
 
Nový rok

Nový rok

Nový rok, nové já? Nový rok přináší nová předsevzetí. Zde je několik tipů, jak dodržet novoroční...
 
 
 
 
906 700 500

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Informace shromážděné pomocí souborů cookie mohou zahrnovat, jak často navštěvujete webové stránky a z jaké země je prohlížíte. Dále

_