Stisknutím tlačítka 1 se spojíte s první dostupnou osobou. Stisknutím tlačítka 2 si můžete poslechnout prezentace. Stisknutím tlačítka 3 si můžete vybrat, s kým chcete mluvit. 70 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Kariéra

Kariéra

Co znamená slovo kariéra? Kariéra znamená pro různé lidi různé věci. Pro nás slovo kariéra znamená úspěšnou životní cestu


Jak rozumíme pojmu kariéra? Pro nás slovo kariéra znamená úspěšnou životní cestu. Dnes se pojem práce značně rozšířil a zahrnuje i osobní obsah. Zatímco v dřívějším pojetí byla práce především zdrojem peněz a prostředkem k obživě, v dnešní době přikládáme přinejmenším stejný význam roli práce z hlediska seberealizace a rozvoje jedince. Pro pracujícího člověka je stále důležitější najít si práci, která mu poskytne příležitost k osobnímu naplnění a rozvoji schopností a dovedností.

Slovo úspěch má ve slovníku asi každý. Co je tedy úspěch? Za úspěch považujeme dosažení jakéhokoli cíle. Nemáme však na mysli jen cíle v práci, ale také cíle v soukromém životě - v rodině a ve vztahu k sobě samým. Věříme, že jednou z nejdůležitějších věcí v životě je najít rovnováhu mezi oběma.

Vždyť jen část svého života trávíte v práci a druhou část doma s rodinou a přáteli, v jiné komunitě. Práce, kariéra a soukromý život jsou dvě strany jedné mince, takže je nelze oddělit. Skutečně plnohodnotný život můžete žít jen tehdy, když najdete rovnováhu mezi oběma. Musíme přiznat, že to není snadné.

Manželství a kariéra

Je manželství pro ženy stále důležité? Může být ve světě, který se stále více odcizuje, šťastný někdo, kdo si vybere odloučení a rozhodne se ho nevolit, protože nezávislost je analogická osamělosti? Každý člověk je sám, i když není sám fyzicky, protože jen on může žít svůj život, nikdo jiný nemůže žít místo něj, jen s ním.

Otázkou je, kdy je člověk schopen seberealizace, jak se stane úspěšnějším, zda to dokáže sám nebo v páru, zda potřebuje partnera nebo se rozhodne být sám, to si každý musí rozhodnout. Ženský a mužský mozek se velikostí a funkcí zcela liší. Mentální rozdíly mezi muži a ženami, jejich tělesná stavba, se také výrazně liší.

Ženy mají menší svalovou hmotu, menší potřebu pohybu, jsou trpělivější a lépe se cítí v rodinném hnízdě. Muži se naopak chovají zcela jinak, protože mají více prostoru k pohybu a tráví méně času doma. Dominance pravé hemisféry a citlivost na serotonin znamená, že se nálady žen mění. Pokud je nálada příliš tíživá, uklidní Vás svačina nebo malá čokoládová tyčinka.

Člověk se snaží překonat svou úzkost tím, že se postaví situaci, hledá řešení, bojuje a svým způsobem snáší neúspěch a bojuje svůj duchovní boj. Slabší pohlaví je Žena, která chce být v dnešním světě představitelkou silnějšího pohlaví, mnohem konstruktivnější než dnešní muži. Role se obrátily, respektive ženy se staly asertivní a tvrdší. Nepotřebují tolik partnera, protože pak nemají čas na seberealizaci nebo budování kariéry?

Slovo kariéra znamená pro různé lidi různé věci. Jsou ženy, které se narodily jako matky, spořitelky, a jsou ženy, které vidí úspěch v jiných věcech. Kariéra znamená čas strávený v práci, rozvoj, seberealizaci, rozvoj schopností, naplnění. Každý žije podle svých vlastních individuálních motivací, a protože žádné dvě duše nejsou stejné, žádní dva lidé nejsou stejní, každý se snaží dosáhnout toho, co chce, vlastními prostředky, aby naplnil svůj životní cíl. V sanskrtu znamená slovo manželství totéž co slovo smrt. 

Když se člověk dobrovolně nebo nedobrovolně ožení, rozhodne se vzdát svého života a žít život svého partnera. To neznamená, že se musí vzdát sám sebe, tedy své osobnosti, aby se stal tím, čím chce být jeho partner. Spojením svého života s jinou osobou se člověk nemusí měnit, nemusí se ničeho vzdávat, protože to by nebylo manželství, ale služba. Dobré manželství, stejně jako špatné manželství, je výsledkem dlouhodobé spolupráce dvou lidí.

 
K DISPOZICI
 

Když se obrátíte na Cílii, můžete si usnadnit a zkrášlit každodenní život,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Helena je fantastická a zkušená věštkyně a vědma. Pracuje s tarotovými kartami, dá...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Jana se zabývá s astrologií již 20 let, tarotem více jak 10 let. Ve své praxi se...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Sandra je milá,empatická kartářka, která Vám pomůže nejlépe jak umí. Se Sandrou...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
 

Zajímavé články ke čtení

Věštění z karet

Věštění z karet

Jak funguje věštění z karet? Jak získáme odpovědi při věštění z karet? Odpověď je velmi jednoduchá -...
 
Nový začátek

Nový začátek

Nový začátek, nové cíle. Nový rok je také nový začátek a je obdobím, kdy se zamýšlíme nad úspěchy uplynulého...
 
Astrologie

Astrologie

Jakou roli hrají v astrologii dny? Astrologie souvisí s planetami i hvězdami. Astrologie týdne si můžete...
 
Nový rok

Nový rok

Nový rok, nové já? Nový rok přináší nová předsevzetí. Zde je několik tipů, jak dodržet novoroční...
 
Věštit sami sobě?

Věštit sami sobě?

Jak věštit sami sobě? Někteří lidé si myslí, že je to magie, ale věštit sami sobě není složité. Vyzkoušejte...
 
 
 
 
906 700 500

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Informace shromážděné pomocí souborů cookie mohou zahrnovat, jak často navštěvujete webové stránky a z jaké země je prohlížíte. Dále

_