Stisknutím tlačítka 1 se spojíte s první dostupnou osobou. Stisknutím tlačítka 2 si můžete poslechnout prezentace. Stisknutím tlačítka 3 si můžete vybrat, s kým chcete mluvit. 70 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Karma

Karma

Karma je založena na milosti a lásce. Karma znamená jak činnost, tak zákon příčiny a následku. Slovo karma znamená čin


Slovo karma se běžně používá k popisu osudu lidského života. Zákon karmy zahrnuje činnost, její příčinu a následek. Podle zákona karmy se lidský osud nemění náhodně, ale příčinně. Souvislosti jsou složitější, než bychom si mohli myslet. 

Co znamená slovo karma?

Význam slova karma je složitý. Doslova to znamená čin, skutek. Zákon karmy říká, že každý náš čin má svou odezvu. Důsledky našich činů nás dostihnou. Karma je základní princip védské filozofie, zákon příčiny a následku. Už to není cizí pojem, zmiňuje se v každodenní konverzaci, ve filmech i knihách. Je také důležité pochopit, že ačkoli je zákon karmy přísný, jeho účelem není trest, ale učení.

Co je to karma?

Sanskrtské slovo karma znamená jak činnost, tak zákon příčiny a následku. Tvrdí se, že každý čin, myšlenka nebo slovo má svůj důsledek. Vrací se nám jako bumerang, jako požehnání nebo břemeno, ať už v tomto nebo v příštím životě. Moudrý člověk hledá příčinu svého utrpení v sobě, protože ve světě vidí řád. A v harmonii nemůže být nic náhodného nebo nespravedlivého.

Co je to zákon karmy? 

Podle zákona karmy není člověk svázán osudem, který je na něm nezávislý a neměnný, ale následky minulých činů. Vždy má možnost volby; může uplatnit svobodnou vůli, kterou mu umožňuje situace, v níž se nachází. Můžete udělat správnou, nebo špatnou věc. Správné jednání je takové, které nezpůsobí utrpení vám ani vašim blízkým.

Způsobené utrpení může být slovní, duševní nebo fyzické. Udělat správnou věc uspokojuje jak herce, tak jeho okolí. Špatné jednání způsobuje utrpení. Správné je to, co slouží povznesení duše. Proč by měla být karma obžalobou oběti nebo obětním beránkem? Je karma obviněním oběti nebo obětním beránkem? Správný výklad není ani jeden z nich. Zákonnost nás učí osobní odpovědnosti. Karma je založena na milosti a lásce.

Síla karmy

Síla karmy se zdá být nepřemožitelná. Může však být zneužita těmi, kdo říkají "to je moje karma": to je můj osud, s tím nic nenadělám. To, co jsme udělali v minulosti, nemůžeme změnit, ale protože přítomnost utváří budoucnost, je na nás, abychom rozhodli o tom, co přijde. Jak se říká, každý člověk je strůjcem svého osudu. Proto musíme pochopit, že jsme plně zodpovědní za to, co se nám děje.

Karma funguje nejen v negativním, ale i v pozitivním smyslu: každý dobrý skutek vytváří lepší životní podmínky. Karma rozhoduje o tom, zda se člověk narodí v bohaté, prosperující a krásné zemi, nebo v chudé, nestabilní zemi v těžkých podmínkách.

Je karma trestem?

Povrchní pozorování nás vede k závěru, že karma je trest. Pokud se na kauzalitu podíváme blíže, pochopíme, že karma není trest. Je to spíše nápravné učení. A pokud je karma nápravným učením, pak můžeme říci, že hlavním principem karmy je laskavá péče. Jedním slovem, karma je láska. Proč? Rodiče přebírají plnou odpovědnost za své děti. Tato odpovědnost je v konečném důsledku pro štěstí dítěte. Cílem rodičů je umožnit dítěti postavit se na vlastní nohy, založit rodinu a žít šťastný život.

Tato motivace prostupuje vším, co rodiče myslí a dělají. Kromě toho chtějí pro budoucí štěstí dítěte vidět dítě vždy šťastné v přítomnosti. Dítě však není schopno správně myslet. Neví, co je škodlivé a co prospěšné. Aby bylo dítě šťastné, rodiče někdy jednají s rodičovskou přísností. Ne z trestu. Není to ani proto, aby dítě platilo za způsobené nepříjemnosti. Pevnost rodičů je známkou jejich lásky a péče o dítě.

Nechtějí, aby se jejich dítě vyvíjelo špatným směrem. Stejně tak je karma péčí našeho Nejvyššího rodiče, Boží Prozřetelnosti. Nejvyšší je po našem boku a doprovází nás jako Horní duše během našich bojů v hmotném světě. Na této dlouhé cestě neustále pracuje na tom, aby nás přivedl do světa nesobeckosti a božské oddanosti.

 
K DISPOZICI
 

Když se obrátíte na Cílii, můžete si usnadnit a zkrášlit každodenní život,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Helena je fantastická a zkušená věštkyně a vědma. Pracuje s tarotovými kartami, dá...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Jana se zabývá s astrologií již 20 let, tarotem více jak 10 let. Ve své praxi se...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Sandra je milá,empatická kartářka, která Vám pomůže nejlépe jak umí. Se Sandrou...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
 

Zajímavé články ke čtení

Věštění z karet

Věštění z karet

Jak funguje věštění z karet? Jak získáme odpovědi při věštění z karet? Odpověď je velmi jednoduchá -...
 
Kariéra

Kariéra

Co znamená slovo kariéra? Kariéra znamená pro různé lidi různé věci. Pro nás slovo kariéra znamená úspěšnou...
 
Nový začátek

Nový začátek

Nový začátek, nové cíle. Nový rok je také nový začátek a je obdobím, kdy se zamýšlíme nad úspěchy uplynulého...
 
Astrologie

Astrologie

Jakou roli hrají v astrologii dny? Astrologie souvisí s planetami i hvězdami. Astrologie týdne si můžete...
 
Nový rok

Nový rok

Nový rok, nové já? Nový rok přináší nová předsevzetí. Zde je několik tipů, jak dodržet novoroční...
 
 
 
 
906 700 500

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Informace shromážděné pomocí souborů cookie mohou zahrnovat, jak často navštěvujete webové stránky a z jaké země je prohlížíte. Dále

_