Stisknutím tlačítka 1 se spojíte s první dostupnou osobou. Stisknutím tlačítka 2 si můžete poslechnout prezentace. Stisknutím tlačítka 3 si můžete vybrat, s kým chcete mluvit. 70 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Šaman

Šaman

Šaman je prostředníkem mezi rovinami existence. Šaman je také duchovním "pomocníkem". Šamani léčí silou rostlin


Co je Šamanismus?

Slovo šaman je tunguzského původu a znamená: znalý člověk. "Staří stařešinové", kteří svým bližním dávali duchovní rady na základě životních zkušeností a využívali léčivou sílu rostlin v přírodě ke zdravému životnímu stylu. Věděli, co je na co dobré. Byli to staří pomocníci, léčitelé a šamani.

Šamanismus v moderní době již není uznáván jako léčitelství, i když se tyto znalosti používají jako znalosti moderních léčebných prostředků a prodávají se v balené podobě. Šamani vidí a viděli, znají léky na duchovní příčiny, léčí slovem, skutkem a silou rostlin. Nepoužívají slovo Léčitel. Dnes může být léčitelem pouze lékař a každý šaman to ví.

Jak poznat šamana v dnešním světě 21. století?

On nehledá tebe, ty najdi jeho. Šamanismus je způsob života. Čerpá sílu z přírody a využívá k tomu své léčivé rostliny. Šamanismus se vyznačuje úctou k přírodě, postojem k přírodě jako k inteligentní živé bytosti. Učí vědu o chůzi uprostřed. Smyslem chůze uprostřed je udržet rovnováhu, přijmout, že ve světě duality není nic bez svého protějšku. Dobro nemůže existovat bez zla. V šamanské víře platí jedno základní pravidlo: vše, co existuje, je živé a vše je jednotné se vším, co komunikuje, vyměňuje si informace.

Šaman je člověk, který se zabývá pouze tímto, je to jeho práce, jeho poslání, jeho život. Šaman je prostředníkem mezi rovinami existence. Je také duchovním "pomocníkem" lidí a ochráncem přírody. On je strážcem těchto tajemství. Čtením přírodních znamení a dějů v přírodě komunikuje s duchovními bytostmi přírody a informacemi, které od nich získává, pomáhá skupině lidí nebo komunitě, v níž žije.

Když pošle svou duši do jiné sféry, může se pomocí bubínku nebo chřestidla spojit s duchovními silami, bratry a sestrami své duše. Příležitostně krmí svůj buben žhavými uhlíky posvátného ohně a jeho mocná zvířata mu pomáhají na cestě do světů světla a temnoty a mezi nimi. Šaman je knězem přírody, ale nestaví si chrám z kamene ani ze dřeva.

Každý strom v lese je zázrak. Dokáže v člověku, který se k ní kdykoli obrátí, vytvořit harmonii a zdraví; dokáže nás zbavit všech smutků a nahradit je radostí. Les také poskytuje věci, které šaman potřebuje pro svůj každodenní život. Když něco potřebuje, požádá předem Matku Zemi, poděkuje jí, vezme si, co potřebuje, ale ne víc, a když už to nepotřebuje, vrátí to a znovu jí poděkuje. Šaman může žít v dokonalé harmonii s duchy přírody. Země je pro něj posvátná a ví, že příroda a síly, které ji ovládají, jsou vědomé, inteligentní síly schopné se chránit a regenerovat.

Šamanský rituál

Šaman se může dostat do "jiného" stavu vědomí, a to vše s vědomým záměrem, ztotožnit se se vším, co se tam stalo, a vzpomenout si na to. Cílem je pochopit, co se stalo, proč a z jakého důvodu. V přírodě existují rostliny, které očišťují duši, které cestují a léčí a které lze využít jak v rozvinutém, tak v nerozvinutém světě.

Mezi oběma "označenými" světy je používání těchto rostlin zákonem zakázáno. Lék je v trávě. To je zázrak rostlinného světa. Šaman dokáže ovládat čtyři tvůrčí prvky světa, libovolně je měnit a dokonale ovládat svět duchů. Šamani si často na konec hole nasazují horský křišťál, který jim poslouží k osvětlení i těch nejtemnějších míst.

Dokážou přečíst zprávu z jediného kamene nebo kusu dřeva a předpovědět počasí na dobu přibližně dvou týdnů. Šaman může někdy vložit svého ducha do těl ptáků nebo jiných zvířat, aby pomohl a ochránil lidi, kteří mu byli svěřeni.

A konečně, stát se šamanem není volba. O tom, kdo se stane šamanem, rozhoduje vždy Bůh šamanů a šamanských duchů. Proti tomuto rozhodnutí se hledající nikdy nemůže "odvolat"; musí tuto existenci přijmout. Téměř ve všech takových případech upadá kandidát do jakési šamanské nemoci, dokud se nerozhodne stát se šamanem. 

 
K DISPOZICI
 

Maruška se narodila s požehnáním, o své znalosti se dělí s každým, kdo ji požádá o...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Jana se zabývá s astrologií již 20 let, tarotem více jak 10 let. Ve své praxi se...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Sandra je milá,empatická kartářka, která Vám pomůže nejlépe jak umí. Se Sandrou...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Sofia pomáhá lidem s různými problémy. K výkladu používá cikánské karty, tarot,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
 

Zajímavé články ke čtení

Věštění z karet

Věštění z karet

Jak funguje věštění z karet? Jak získáme odpovědi při věštění z karet? Odpověď je velmi jednoduchá -...
 
Kariéra

Kariéra

Co znamená slovo kariéra? Kariéra znamená pro různé lidi různé věci. Pro nás slovo kariéra znamená úspěšnou...
 
Nový začátek

Nový začátek

Nový začátek, nové cíle. Nový rok je také nový začátek a je obdobím, kdy se zamýšlíme nad úspěchy uplynulého...
 
Astrologie

Astrologie

Jakou roli hrají v astrologii dny? Astrologie souvisí s planetami i hvězdami. Astrologie týdne si můžete...
 
Nový rok

Nový rok

Nový rok, nové já? Nový rok přináší nová předsevzetí. Zde je několik tipů, jak dodržet novoroční...
 
 
 
 
906 700 500

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Informace shromážděné pomocí souborů cookie mohou zahrnovat, jak často navštěvujete webové stránky a z jaké země je prohlížíte. Dále

_