Stisknutím tlačítka 1 se spojíte s první dostupnou osobou. Stisknutím tlačítka 2 si můžete poslechnout prezentace. Stisknutím tlačítka 3 si můžete vybrat, s kým chcete mluvit. 70 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Štěstí a spokojenost

Štěstí a spokojenost

Štěstí a spokojenost. Je v tom rozdíl? Pokud ano, tak jaký? A co když srovnáme štěstí a spokojenost?


Štěstí a spokojenost - jak být spokojený s tím, co máte? Je štěstí a spokojenost totéž? Štěstí a spokojenost je třeba se naučit.

Období svátků je zásadně a většinou zaměřeno na vděčnost, ale bohužel má i odvrácenou stranu. Je to doba, kdy máme větší sklon srovnávat se s ostatními: co se nám nepodařilo, ale jim ano, proč jsou v očích ostatních lepší než my a podobně. A to se obvykle stává, když jsme nešťastni a nespokojeni se svým životem. Dobrou zprávou však je, že vše závisí na vašem pohledu.

S blížícím se koncem roku možná stále častěji přemýšlíte o tom, jak jste spokojeni se svým životem. Ačkoli vždy existují pozitiva a vždy existuje příležitost ke změně, pravděpodobně je kolem vás i mnoho dobrých věcí. Na chvíli se zastavte a podívejte se, uslyšte, pocítíte.

Buďte vděční

Pokud chceme dosáhnout štěstí a spokojenost musíme být vděčný. Níže uvádíme 5 tipů, které Vám pomohou být vděčnější za vše, co máte.

1. Spočítejte si, za co jste vděční (doslova) 
Vděčnost je v posledních letech jedním z nejpopulárnějších témat sebepoznání, psychologie a duchovního myšlení. Být vděčný je dnes velmi módní. Není to náhoda, protože mnoho výzkumů a studií prokázalo, že vděčnost je jedním z klíčů ke šťastnému životu. Pokud nejste se svým životem spokojeni, málo nebo vůbec, na chvíli se zastavte, rozhlédněte se kolem sebe a začněte vyjmenovávat všechny věci, které na sobě považujete za skvělé a co Vám dáva štěstí a spokojenost.

Přemýšlejte o tom: dýcháte, pravděpodobně bez pomoci. Neuvěřitelné. Je to maličkost, ale bereme ji jako samozřejmost, takže na ni ani nemyslíme. Klidně počítejte i zdánlivě samozřejmé a nedůležité věci. Například "ve spíži je čokoláda", "není mi zima, i když venku mrzne"... Dělejte toto cvičení každý den a uvidíte, že po několika dnech budete mnohem šťastnější. Vděčnost Vás naplní spokojeností.

2. Zaměřte se na pozitiva
Na každou situaci nebo okolnost, se kterou se setkáte, se téměř vždy můžete dívat nejméně dvěma způsoby. Můžete se zaměřit na to, co se nepovedlo a co se stane v budoucnu. To je ta horší možnost. Protože se také můžete soustředit na to, za co jste vděční, co je pro Vás nyní správné a co pro Vás život chystá. 

Je to neustálá volba, která se musí každou chvíli obnovovat: mám být optimista, nebo pesimista? Samozřejmě musíte být realisté, protože je jasné, že nebudete skákat radostí, když Vás propustí nebo opustí partner, ale pokud budete výzvy vnímat jako příležitosti, budete šťastnější a snáze se s nimi vyrovnáte.

3. Zůstaňte v přítomnosti
Pokud chcete dosáhnout štěstí a spokojenost, musíte žít v přítomnosti. Nemá smysl zabývat se minulými chybami, litovat promarněných příležitostí nebo se obávat toho, co přijde. Jen Vás rozptylují a odvádějí od přítomnosti. Vše, co se kolem Vás děje, se odehrává v přítomnosti, proto se na ni soustřeďte.

4. Omezte svůj čas na sociálních sítích
Bohužel máme všichni v prohlížečích a telefonech ty "nejlepší" nástroje, díky kterým se můžeme snadno srovnávat s ostatními - Facebook, Instagram a videa celebrit. Ale když Vám tyto platformy neustále připomínají, jak jsou ostatní lidé šťastní, bohatí, dobrodružní a zábavní, když neustále vidíte fotografie, které ukazují jen to dobré a krásné, může být těžké být spokojený. Pokud však omezíte neustálé prohlížení sociálních médií a čas strávený sledováním zpráv o celebritách, můžete rychle získat zpět svou rovnováhu.

5. Vžijte se do situace ostatních lidí
Pokud máte pocit, že se ve Vašem životě všechno pokazilo a že jste v bezvýchodné situaci, zkuste se vžít do situace někoho jiného. Přemýšlejte o tom, jaké to musí být, když nemáte kde bydlet, nemáte peníze na jídlo ani na zaplacení účtů. Pokud je pro Vás těžké vžít se do situace někoho jiného a jste tomu otevřeni, můžete se stát dobrovolníkem a pozorovat lidi, kteří jsou v horší situaci než Vy.

Kromě toho, že snáze pochopíte, že existují i jiní, kteří jsou v obtížnější situaci než vy, zvýší se také váš pocit užitečnosti. Je to dobrá lekce, jak vděční mohou být lidé, kteří nemají téměř nic. Okamžitě si uvědomíte, za co můžete být opravdu vděční.

 
K DISPOZICI
 

Maruška se narodila s požehnáním, o své znalosti se dělí s každým, kdo ji požádá o...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Jana se zabývá s astrologií již 20 let, tarotem více jak 10 let. Ve své praxi se...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Sandra je milá,empatická kartářka, která Vám pomůže nejlépe jak umí. Se Sandrou...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Sofia pomáhá lidem s různými problémy. K výkladu používá cikánské karty, tarot,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
 

Zajímavé články ke čtení

Věštění z karet

Věštění z karet

Jak funguje věštění z karet? Jak získáme odpovědi při věštění z karet? Odpověď je velmi jednoduchá -...
 
Kariéra

Kariéra

Co znamená slovo kariéra? Kariéra znamená pro různé lidi různé věci. Pro nás slovo kariéra znamená úspěšnou...
 
Nový začátek

Nový začátek

Nový začátek, nové cíle. Nový rok je také nový začátek a je obdobím, kdy se zamýšlíme nad úspěchy uplynulého...
 
Astrologie

Astrologie

Jakou roli hrají v astrologii dny? Astrologie souvisí s planetami i hvězdami. Astrologie týdne si můžete...
 
Nový rok

Nový rok

Nový rok, nové já? Nový rok přináší nová předsevzetí. Zde je několik tipů, jak dodržet novoroční...
 
 
 
 
906 700 500

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Informace shromážděné pomocí souborů cookie mohou zahrnovat, jak často navštěvujete webové stránky a z jaké země je prohlížíte. Dále

_