Stisknutím tlačítka 1 se spojíte s první dostupnou osobou. Stisknutím tlačítka 2 si můžete poslechnout prezentace. Stisknutím tlačítka 3 si můžete vybrat, s kým chcete mluvit. 70 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Výklad cikánských karet

Výklad cikánských karet

Výklad cikánských karet je všude na světě známá stejně. Výklad cikánských karet Vám odpoví na minulost


Výklad cikánských karet 

Romská kočovná kultura je od nepaměti spojována s věštěním z karet, magií a šamanismem. Tradice cikánského věštění je všude na světě známá téměř stejně. Většinou ženy, cikánky, používali karty s obrázky na předpovídání budoucnosti různým osobám. 

Historie cikánských karet

Cikánské vykládací karty se poprvé objevily přibližně ve 13. století. Spirituální cikáni je převzali z královských karet, které byly určeny pouze pro šlechtu. Stále však není známo, zda byly karty určené primárně na hraní nebo věštění. Co však víme je, že v 16. století se karty používaly na věštění a v 18. století hlavně na hraní. 

Historie naznačuje, že i Napoleon konzultoval svá rozhodnutí s kartami. V průběhu let karty vícekrát měnily svou ilustrovanou podobu. Existuje několik druhů cikánských karet, liší se nejen ilustracemi, ale i počtem. Původně jich bylo 24, ale některé verze mají 32, 36 nebo až 52 karet. Dnes se nejčastěji používají cikánské karty Piatnik ze začátku 20. století (rok 1901), které se skládají z 36 obrázků. 

Některé cikánky používaly i jiné metody předpovídání budoucnosti, ať už četly osud z ruky, z kávy nebo věštili pomocí sedmových karet. Cikánské karty znají odpovědi na minulost, ale vědí také odkrýt blízkou budoucnost. Cikánské karty jsou vedle tarotových karet jedněmi z nejrozšířenějších, minimálně v Evropě, kde mají určitou tradici. Nicméně, jejich současné karty mají s původními kartami společné velmi málo.

Sdílejí název a účel, ale změnily se a nenásledují původní tradici. Kdysi tištěné karty neexistovaly, cikáni si je malovali ručně a své tajemství si uměli dobře chránit a předávali si ho z generace na generaci. Dnes jsou cikánské karty dostupné pro každého. Zkušený karbaník si může vytvořit vlastní karty podle své intuice. 

Současné cikánské karty se tedy vyvinuly lety, avšak poskytují nám oproti jiným druhům karet (Tarotové karty) jasné a konkrétní odpovědi na naše otázky. Přestože je karet v balení jen 36, dokážou nám zodpovědět jakoukoliv otázku. Na kartách se nacházejí různé situace z každodenního života, touhy a pocity. I to je důvod, proč jsou tyto karty lidem nejblíže a mají jejich výklad rádi. 

Metody cikánského věštění 

Mezi metody, které při výkladu používaly staré cikánky, patřily například: 

Věštění ze žolíkových karet 
Věštění ze sedmových karet 
Výklad cikánských karet 
Věštění z tarotových karet 
Věštění z dlaně 

Nejpoužívanější cikánské karty 

Při výkladu cikánských karet spoléháme spíše na intuici, nemají omezení nebo striktní pravidla. Jelikož původní tajemství výkladu se předávalo ústně z generace na generaci, neexistuje jeden přesný návod. Každý karbaník pracuje se svou intuicí a hledá si svůj styl pomocí zkušeností, které nabývá. 

Výklad cikánských karet 

Je možné uplatňovat techniky výkladu z tarotových karet či karet Lenormand. Protože neexistuje mnoho teorie, naleznete zde alespoň základní výklad jednotlivých symbolů nacházejících se na cikánských kartách. Obrázky mohou mít reálně ale i symbolické zobrazení, důležité je poslouchat při výkladu své myšlenky a asociace, které karta vyvolává. Kdo ovládne výklad cikánských karet, ovládá svou mysl a má vyvinutou intuici. 

Druhy výkladů cikánských karet 

Existují různé druhy výkladů. Od nepaměti lidi zajímali otázky lásky, vztahů či peněz. Jelikož karty zobrazují symboly z běžného života, umí nám dát přesné odpovědi právě na takové otázky. Někdy se používají pouze 3 karty, někdy 7 a při některých komplexních výkladech i víc.

 
K DISPOZICI
 

Když se obrátíte na Cílii, můžete si usnadnit a zkrášlit každodenní život,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Jana se zabývá s astrologií již 20 let, tarotem více jak 10 let. Ve své praxi se...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Sandra je milá,empatická kartářka, která Vám pomůže nejlépe jak umí. Se Sandrou...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Sofia pomáhá lidem s různými problémy. K výkladu používá cikánské karty, tarot,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
 

Zajímavé články ke čtení

Věštění z karet

Věštění z karet

Jak funguje věštění z karet? Jak získáme odpovědi při věštění z karet? Odpověď je velmi jednoduchá -...
 
Kariéra

Kariéra

Co znamená slovo kariéra? Kariéra znamená pro různé lidi různé věci. Pro nás slovo kariéra znamená úspěšnou...
 
Nový začátek

Nový začátek

Nový začátek, nové cíle. Nový rok je také nový začátek a je obdobím, kdy se zamýšlíme nad úspěchy uplynulého...
 
Astrologie

Astrologie

Jakou roli hrají v astrologii dny? Astrologie souvisí s planetami i hvězdami. Astrologie týdne si můžete...
 
Nový rok

Nový rok

Nový rok, nové já? Nový rok přináší nová předsevzetí. Zde je několik tipů, jak dodržet novoroční...
 
 
 
 
906 700 500

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Informace shromážděné pomocí souborů cookie mohou zahrnovat, jak často navštěvujete webové stránky a z jaké země je prohlížíte. Dále

_