Stisknutím tlačítka 1 se spojíte s první dostupnou osobou. Stisknutím tlačítka 2 si můžete poslechnout prezentace. Stisknutím tlačítka 3 si můžete vybrat, s kým chcete mluvit. 70 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Crowleyho tarotové karty

Crowleyho tarotové karty

Lidí na světě věří, že Crowleyho tarotové karty pocházejí od ďábla, protože karty jsou zvláštnější je než Riderův tarot


Jeden z nejznámějších typů věšteckých karet, kterého se však mnozí obávají. Tarotové karty Aleistera Crowleyho jsou některými považovány za symbol temnoty a černé magie. Zjistěte více o Crowleyho tarotových kartách. Není náhodou, že mnoho lidí na celém světě věří, že Crowleyho tarotové karty - známé také jako Thot tarotové karty - pocházejí od ďábla, protože jejich tvůrce Aleister Crowley věřil v okultní učení a předával je dál.

Jeho kontroverzní osobnost a způsob myšlení způsobily, že si jeho karty těžko získávaly popularitu, i když v poslední době se staly poměrně oblíbenými a mnoho lidí je používá k věštění nebo dokonce k sebepoznání. Okultní mistr si velmi zakládal na kráse a vzhledu balíčku, a proto požádal výtvarnici lady Friedu Harrisovou, aby nakreslila symboly, samozřejmě podle jeho představ. Proto jsou Crowleyho tarotové karty zvláštnější než obvykle známý Riderův tarot. Dvojice vytvářela tuto jedinečnou palubu více než 5 let. Crowleyho rozsáhlé duchovní znalosti se odrážejí v mistrovském způsobu, jakým vytvořil své karty.

Není náhodou, že jejich tvorbou strávil dlouhou dobu, protože symboly pouze nekreslil, ale bral v úvahu i další esoterické aspekty. Využíval například astronomické vztahy: zohledňoval také postavení planet a vztahy mezi znameními zvěrokruhu. Kromě toho mají v Crowleyho výkladu velký význam čísla na kartách.

Při psaní významů karet vycházel ze svých znalostí mnoha různých náboženství, víry a esoterických nauk, jako je kabala, alchymie, magie, astrologie, starověké keltské znalosti egyptských a středomořských mytologických symbolů. Jak již bylo zmíněno, mezi Crowleyho a Riderovým tarotem je mnoho rozdílů. Jedním z nich je, že zatímco tradiční tarotové věštění používá 78 karet, tj. jak Velké, tak Malé arkány, Crowleyho tarotové karty používají pouze 22 karet Velkých arkán. Jsou to karty, které vykreslují přesnější obraz reality, co nejpodrobněji popisují lidské vlastnosti a ukazují správný směr a osud.

Karty vytvořené pomocí různých magických a esoterických nauk jsou také významově odděleny od Jezdce. Karta VIII u Crowleyho představuje rovnováhu, zatímco u Jezdce představuje moc. Podobný rozdíl lze pozorovat i u karet XI a XX. V Riderově tarotu je první kartou Spravedlnost, zatímco v Crowleyho tarotu je to karta Touha, přičemž druhá, XX, ukazuje větší rozdíl.

V tradičním tarotovém balíčku se tato karta nazývá Soudný den, který ohlašuje začátek něčeho nového a představuje vzkříšení. Mistr Crowley však tuto kartu interpretoval jinak: spojil ji s obdobím Vodnáře a dal jí jméno Eon. Na rozdíl od Vzkříšení v tomto případě spojuje kartu se zrozením něčeho nového a s budoucností. Z jedné karty lze obvykle získat několik informací, které se nazývají "karta dne". Stačí vytáhnout jednu kartu a vyložit ji podle zadaného problému. Existuje také složitější způsob řešení hádanky, který se nazývá keltský kříž. V tomto případě se můžeme podívat na závažnější souvislosti problému a získat z karet hlubší informace.

Tato metoda se používá zejména tehdy, když je třeba učinit rozhodnutí nebo překonat překážky. K vytvoření keltského kříže potřebujete 10 náhodně vybraných karet. Karty musí být taženy v určitém pořadí. Nejprve musíte získat kříž a poté na něj položit 4 karty. Výklad karet je následující:

1. karta: výchozí bod, samotný problém 2. karta posiluje nebo oslabuje problém (položená křížem na první kartu). 3. karta je kartou rozumu (je umístěna nad kartami 1-2). 4. karta: nevědomá intuice, energie (je umístěna pod kartami 1-2). 5. karta: zobrazuje vlivy nedávné minulosti (umístěna vlevo) 6. karta: ukazuje vizi budoucnosti, události, vlivy (umístěna vpravo).

Na stole se tak vytvoří kříž, vedle kterého se zespodu nahoru položí zbývající karty.

7. karta: vyjadřuje náš emocionální postoj, který můžeme použít k ovlivnění situace. 8. karta: karta vnějších vlivů, lidí, událostí 9. karta: ukazatel nadějí a obav 10. karta: výsledek, cesta, kterou je třeba sledovat, samotné řešení 
Pozor, karty nelze vykládat v tomto pořadí.

 
K DISPOZICI
 

Jindřiška k výkladu používá různé sady karet jako jsou Tarotové, Lenormand,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Jana se zabývá s astrologií již 20 let, tarotem více jak 10 let. Ve své praxi se...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Tamara pomáhá lidem, kteří se těžko vyrovnávají se smrtí své blízké, umí se napojit...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Sofia pomáhá lidem s různými problémy. K výkladu používá cikánské karty, tarot,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
 

Zajímavé články ke čtení

Věštění z karet

Věštění z karet

Jak funguje věštění z karet? Jak získáme odpovědi při věštění z karet? Odpověď je velmi jednoduchá -...
 
Věštění z křišťálové koule

Věštění z křišťálové koule

Jak věštit z křišťálové koule? Věštění z křišťálové koule je velmi zajímavé, protože umožňuje doslova...
 
Věštění z run

Věštění z run

Chcete si vyzkoušet věštění z run? K věštění z run musíte si nejprve pořídit sadu run. Runy jsou nejen psané...
 
Numerologický rozbor

Numerologický rozbor

Numerologický rozbor je mnohem víc než pouhý výklad. Numerologický rozbor na celý život je poměrně...
 
Číslo životní dráhy

Číslo životní dráhy

V numerologii je nejdůležitější číslo životní dráhy. Číslo životní dráhy popisuje příležitosti, kterým...
 
 
 
 
906 700 500

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Informace shromážděné pomocí souborů cookie mohou zahrnovat, jak často navštěvujete webové stránky a z jaké země je prohlížíte. Dále

_