Stisknutím tlačítka 1 se spojíte s první dostupnou osobou. Stisknutím tlačítka 2 si můžete poslechnout prezentace. Stisknutím tlačítka 3 si můžete vybrat, s kým chcete mluvit. 70 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Věštění z křišťálové koule

Věštění z křišťálové koule

Jak věštit z křišťálové koule? Věštění z křišťálové koule je velmi zajímavé, protože umožňuje doslova vidět budoucnost


Křišťálová koule pravděpodobně vychází z obyčejného vodního zrcadla, které sloužilo jako předchůdce této formy věštění. Věštec, který pracuje s křišťálovou koulí, vidí na jejím odrazivém povrchu obrazy a symboly, které interpretuje jako náhledy do budoucnosti. Tato forma věštění je známa již tisíce let a byla využívána různými kulturami po celém světě, včetně Evropy, kde je doložena od 5. století př. n. l., a také v kulturách Mayů, Inků, původních obyvatel Austrálie, Bornea, Nové Guineje a Madagaskaru.

Reflexe osudu

V průběhu času se k věštění nevyužíval pouze krásně opracovaný horský křišťál, ale také mnoho jiných povrchů s reflexními vlastnostmi. Obyčejné vodní sklo bylo nahrazeno zlatými a stříbrnými plátky, leštěným kovem, drahými kameny, krví a dokonce i mýdlovými bublinami. Lidé v různých kulturách používali různé předměty pro věštění, Babyloňané se zamýšleli nad posvátnými miskami, Egypťané drželi v dlani malé železo pokryté inkoustem, hinduisté měli v misce melasu a Řekové používali zrcátka ponořená do vody z posvátných pramenů nebo studní při pokusu o čtení budoucnosti.

Zrcadlové proroctví

Zrcadlové věštění, známé též jako katoptromantie, představuje pozdější variantu věštění pomocí křišťálové koule. První zrcadla byla vyrobená z leštěného kovu, přičemž jejich neodražená strana bývala zdobená ornamenty. Starověcí Číňané využívali leštěná bronzová zrcadla s astrologickými znaky. V 14. století se prý čarodějnice údajně uchylovaly k používání onyxových zrcadel pro komunikaci s duchy. V období pozdního středověku, kdy byla katoptromantie v oblibě, byla výroba mnoha zrcadel založena na stříbřeném skle.

Magické tradice a věštění ve svédobitém svitku

Před praktikováním věštění bylo zrcadlo nastaveno tak, aby směřovalo k Měsíci, čímž se umožnilo vidět odražené měsíční paprsky. Dodnes lze zrcadlo využívat k věštění pouze za přítomnosti měsíčního světla. Lidová tradice doporučuje dívkám, aby se v předvečer svátku Všech svatých o půlnoci podívaly do zrcadla. S hořící svíčkou v jedné ruce, kterou drží nad levým ramenem, mají možnost spatřit tvář svého budoucího manžela. Při každém úplňku se také ptají na vhodnou dobu pro sňatek. Jen pohledem na úplněk v kapesním zrcátku lze podle lidového přesvědčení odhadnout dobu konání svatby, přičemž se bere v úvahu případné překážky, jako je mrak před měsícem nebo průlet ptáka nad hlavou. Křišťálová koule má obvykle průměr asi 10 cm a bývá vyrobena z berylu nebo křemene.

Praxi s křišťálovou koulí

Držte křišťálovou kouli pevně v ruce nebo ji položte na stůl před sebe. Uklidněte své myšlenky a zaměřte svou pozornost pouze na křišťálovou kouli. Na začátku bude obraz pravděpodobně trochu rozmazaný, později se může proměnit v různé barvy a nakonec zcela zčerná. Když se tma rozptýlí, objeví se obrazy. Mohou to být symbolické postavy nebo barevné oblačnosti, které budete muset interpretovat. Na počátku možná nebudete nic vidět, protože tento proces vyžaduje značnou citlivost a vnímavost, kterou má jen malá část lidí. Při práci s křišťálovou koulí je klíčovým faktorem duševní postoj a schopnost soustředění.

Význam a interpretace

Symbolika mraků ve věštění z křišťálové koule může být interpretována následovně Bílý mrak znamená štěstí, čistotu a pozitivní události. Černý mrak symbolizuje smůlu, temnotu nebo negativní energii. Zelený nebo modrý mrak naznačuje štěstí, harmonii nebo mír. Červený, oranžový nebo žlutý mrak může představovat nebezpečí, zmatení nebo potíže. Stoupající mrak obvykle signalizuje ano na otázku, zatímco padající mrak naznačuje zápornou odpověď. Pokud se mraky pohybují doprava, může to znamenat přítomnost duchů v místnosti, zatímco pohyb doleva může naznačovat, že duchové odešli.

Symboly v křišťálové kouli

Další symboly ve věštění z křišťálové koule mohou zahrnovat žába, což může značit hojnost nebo tajného pomocníka; brouka, což může symbolizovat dlouhý život; hvězdu, která přináší úspěch, ale může naznačovat také opatrnost; koule, což může symbolizovat cestování; ovoce, což může být požehnání pro děti; kotvu, což znamená bezpečí a naději; meč, což může znamenat hádku; a hada, což může symbolizovat zdraví.

 
K DISPOZICI
 

Měli je vynikající jasnovidka, která se dokáže přes svojí intuici a jasnocíteni...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Sofia pomáhá lidem s různými problémy. K výkladu používá cikánské karty, tarot,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Helena je fantastická a zkušená věštkyně a vědma. Pracuje s tarotovými kartami, dá...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Sandra je milá,empatická kartářka, která Vám pomůže nejlépe jak umí. Se Sandrou...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
 

Zajímavé články ke čtení

Pravdivý výklad karet

Pravdivý výklad karet

Pravdivý výklad karet je starobylá praxe, a stala se významným nástrojem pro spirituální a psychologické...
 
Kartarkyplus

Kartarkyplus

Kartarkyplus vám mohou poskytnout inspiraci, jak lépe řešit obtížné situace a rozhodovat se podle svých hodnot a...
 
Nejlepší kartářky recenze

Nejlepší kartářky recenze

Nejlepší kartářky recenze jsou hodnocení od klientů, kteří využili služby kartářek, poskytující ucelený...
 
Astrohled cz

Astrohled cz

V ezoterice může být astrohled cz vnímán jako symbol hledání duchovních a mystických pravd ve vesmíru a v sobě...
 
Kartářky Praha

Kartářky Praha

Kartářky Praha využívají své schopnosti k vidění budoucích událostí a objasnění minulosti, poskytujíce cenné...
 
 
 
 
906 700 500

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Informace shromážděné pomocí souborů cookie mohou zahrnovat, jak často navštěvujete webové stránky a z jaké země je prohlížíte. Dále