Stisknutím tlačítka 1 se spojíte s první dostupnou osobou. Stisknutím tlačítka 2 si můžete poslechnout prezentace. Stisknutím tlačítka 3 si můžete vybrat, s kým chcete mluvit. 70 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Věštění z křišťálové koule

Věštění z křišťálové koule

Jak věštit z křišťálové koule? Věštění z křišťálové koule je velmi zajímavé, protože umožňuje doslova vidět budoucnost


Obyčejné vodní zrcadlo bylo pravděpodobně předchůdcem křišťálové koule. Zrcadlové věštění je pozdější forma věštění z křišťálové koule.

Co vidí věštec v křišťálové kouli?

Obyčejné vodní zrcadlo bylo pravděpodobně předchůdcem křišťálové koule, a proto je již po tisíce let formou věštění. Ti, kdo věští z křišťálové koule, vidí na jejím odrazném povrchu obrazy, které ukazují na budoucnost. V Evropě je křišťálová koule známá od 5. století př. n. l., ale před naším letopočtem byla oblíbená u Mayů a Inků a používali ji také původní obyvatelé Austrálie, Bornea, Nové Guineje a Madagaskaru.

Postupem času se k tomuto účelu používal nejen krásně opracovaný horský křišťál, ale prakticky každý reflexní povrch. Po obyčejném vodním skle se používaly zlaté a stříbrné plátky, leštěný kov, drahé kameny, krev a dokonce i mýdlové bubliny. Babyloňané rozjímali v posvátných miskách, Egypťané drželi v dlani malé inkoustové železo, hinduisté drželi v misce melasu a Řekové ponořili zrcátko do vody posvátného pramene nebo studny a snažili se z něj vyčíst budoucnost.

Zrcadlové věštění bylo také velmi módní. Zrcadlové věštění (katoptromantie) je pozdější forma věštění z křišťálové koule. Nejstarší zrcadla byla vyrobena z leštěného kovu a jejich neodražená strana byla zdobena ornamenty. Staří Číňané používali leštěná bronzová zrcadla zdobená astrologickými znameními. Ve 14. století prý čarodějnice používaly leštěná onyxová zrcadla ke komunikaci s duchy. V pozdním středověku, kdy byla katoptromantie nejoblíbenější, se mnoho zrcadel vyrábělo ze stříbřeného skla.

Před věštěním se zrcadlo otočilo směrem k Měsíci a teprve pak se viděly odražené měsíční paprsky. I dnes lze zrcadlo použít k věštění pouze při měsíčním světle. Podle lidové tradice by se dívky měly v předvečer svátku Všech svatých o půlnoci podívat do zrcadla. S hořící svíčkou v jedné ruce nad levým ramenem pak vidí tvář svého budoucího manžela.

Při každém úplňku se také ptají na dobu sňatku. Pouhým pohledem na úplněk v kapesním zrcátku lze z této doby, kdy se před měsícem objeví mrak nebo nad hlavou přeletí pták, odvodit dobu do svatby. Křišťálová koule má průměr asi 10 cm a je vyrobena z berylu nebo křemene.

Musí být opracována tak, aby se nedeformovala. (Koule se nesmí dotýkat nikdo jiný než osoba, která ji používá). Omyjte ji v octové vodě, osušte sametem nebo měkkou kůží a nepoužívanou ji nechte zabalenou. Chraňte ji před vysokým teplem, chladem a nevystavujte ji slunci, protože by to poškodilo její citlivost. Na druhou stranu jí svit měsíce prospívá. 

Jak na to? Umístěte ji na kulatý stůl nebo stojan a pod ni položte tmavou sametovou látku (vínovou, modrou nebo černou), aby se neleskla. Zapalte svíčku nalevo a napravo od koule. Místnost by měla být dostatečně osvětlená, aby se v ní dalo číst. Měly by s vámi být maximálně dvě osoby, které by měly sedět tiše, alespoň na vzdálenost jedné ruky.

Držte křišťálovou kouli v ruce nebo ji položte na stůl. Zklidněte své myšlenky a soustřeďte se pouze na křišťálovou kouli. Nejprve bude obraz mírně rozmazaný, pak se změní na různé barvy a nakonec zčerná. Když se černá tma rozptýlí, objeví se obrazy.

Jsou to buď symbolické postavy, nebo mraky různých barev, kterým musíte porozumět. Zpočátku nemusíte nic vidět. Pouze jeden člověk z dvaceti je dostatečně citlivý a vnímavý, aby se dokázal soustředit. V případě křišťálové koule (zrcadla nebo věštby) je velmi důležitý duševní postoj.

Co to znamená?

 Mraky:

* bílé: štěstí

* černé: smůla

* zelená nebo modrá: štěstí

* červená, oranžová, žlutá: nebezpečí, zmatek, potíže.

Stoupající mrak: ano na otázku.

Padající mrak: záporná odpověď.

Mraky se pohybují doprava: v místnosti jsou duchové.

Mraky se pohybují doleva: duchové odešli.

Symboly ve věštění z křišťálové koule

* žába - hojnost, tajný pomocník, dobrodinci

* brouk - dlouhý život

* hvězda - přináší úspěch, ale neškodí být opatrný

* koule - cestování

* ovoce - požehnání pro děti

* kotva - bezpečí, naděje

* meče - hádka

* had - zdraví, lebka - vědění, výzkum

* lebka - smrt, moudrost

* koruna - sláva, čest, odpovědnost

* pták - příchozí zprávy

* váhy - spravedlnost, nestrannost, soud

* dýka - utrpení

* maják - hrozí nebezpečí, ale je cesta ven

 
K DISPOZICI
 

Maruška se narodila s požehnáním, o své znalosti se dělí s každým, kdo ji požádá o...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Jana se zabývá s astrologií již 20 let, tarotem více jak 10 let. Ve své praxi se...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Sandra je milá,empatická kartářka, která Vám pomůže nejlépe jak umí. Se Sandrou...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Sofia pomáhá lidem s různými problémy. K výkladu používá cikánské karty, tarot,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
 

Zajímavé články ke čtení

Věštění z karet

Věštění z karet

Jak funguje věštění z karet? Jak získáme odpovědi při věštění z karet? Odpověď je velmi jednoduchá -...
 
Kariéra

Kariéra

Co znamená slovo kariéra? Kariéra znamená pro různé lidi různé věci. Pro nás slovo kariéra znamená úspěšnou...
 
Nový začátek

Nový začátek

Nový začátek, nové cíle. Nový rok je také nový začátek a je obdobím, kdy se zamýšlíme nad úspěchy uplynulého...
 
Astrologie

Astrologie

Jakou roli hrají v astrologii dny? Astrologie souvisí s planetami i hvězdami. Astrologie týdne si můžete...
 
Nový rok

Nový rok

Nový rok, nové já? Nový rok přináší nová předsevzetí. Zde je několik tipů, jak dodržet novoroční...
 
 
 
 
906 700 500

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Informace shromážděné pomocí souborů cookie mohou zahrnovat, jak často navštěvujete webové stránky a z jaké země je prohlížíte. Dále

_