Stisknutím tlačítka 1 se spojíte s první dostupnou osobou. Stisknutím tlačítka 2 si můžete poslechnout prezentace. Stisknutím tlačítka 3 si můžete vybrat, s kým chcete mluvit. 70 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Věštění z křišťálové koule

Věštění z křišťálové koule

Jak věštit z křišťálové koule? Věštění z křišťálové koule je velmi zajímavé, protože umožňuje doslova vidět budoucnost


Obyčejné vodní zrcadlo bylo pravděpodobně předchůdcem křišťálové koule. Zrcadlové věštění je pozdější forma věštění z křišťálové koule.

Co vidí věštec v křišťálové kouli?

Obyčejné vodní zrcadlo bylo pravděpodobně předchůdcem křišťálové koule, a proto je již po tisíce let formou věštění. Ti, kdo věští z křišťálové koule, vidí na jejím odrazném povrchu obrazy, které ukazují na budoucnost. V Evropě je křišťálová koule známá od 5. století př. n. l., ale před naším letopočtem byla oblíbená u Mayů a Inků a používali ji také původní obyvatelé Austrálie, Bornea, Nové Guineje a Madagaskaru.

Postupem času se k tomuto účelu používal nejen krásně opracovaný horský křišťál, ale prakticky každý reflexní povrch. Po obyčejném vodním skle se používaly zlaté a stříbrné plátky, leštěný kov, drahé kameny, krev a dokonce i mýdlové bubliny. Babyloňané rozjímali v posvátných miskách, Egypťané drželi v dlani malé inkoustové železo, hinduisté drželi v misce melasu a Řekové ponořili zrcátko do vody posvátného pramene nebo studny a snažili se z něj vyčíst budoucnost.

Zrcadlové věštění bylo také velmi módní. Zrcadlové věštění (katoptromantie) je pozdější forma věštění z křišťálové koule. Nejstarší zrcadla byla vyrobena z leštěného kovu a jejich neodražená strana byla zdobena ornamenty. Staří Číňané používali leštěná bronzová zrcadla zdobená astrologickými znameními. Ve 14. století prý čarodějnice používaly leštěná onyxová zrcadla ke komunikaci s duchy. V pozdním středověku, kdy byla katoptromantie nejoblíbenější, se mnoho zrcadel vyrábělo ze stříbřeného skla.

Před věštěním se zrcadlo otočilo směrem k Měsíci a teprve pak se viděly odražené měsíční paprsky. I dnes lze zrcadlo použít k věštění pouze při měsíčním světle. Podle lidové tradice by se dívky měly v předvečer svátku Všech svatých o půlnoci podívat do zrcadla. S hořící svíčkou v jedné ruce nad levým ramenem pak vidí tvář svého budoucího manžela.

Při každém úplňku se také ptají na dobu sňatku. Pouhým pohledem na úplněk v kapesním zrcátku lze z této doby, kdy se před měsícem objeví mrak nebo nad hlavou přeletí pták, odvodit dobu do svatby. Křišťálová koule má průměr asi 10 cm a je vyrobena z berylu nebo křemene.

Musí být opracována tak, aby se nedeformovala. (Koule se nesmí dotýkat nikdo jiný než osoba, která ji používá). Omyjte ji v octové vodě, osušte sametem nebo měkkou kůží a nepoužívanou ji nechte zabalenou. Chraňte ji před vysokým teplem, chladem a nevystavujte ji slunci, protože by to poškodilo její citlivost. Na druhou stranu jí svit měsíce prospívá. 

Jak na to? Umístěte ji na kulatý stůl nebo stojan a pod ni položte tmavou sametovou látku (vínovou, modrou nebo černou), aby se neleskla. Zapalte svíčku nalevo a napravo od koule. Místnost by měla být dostatečně osvětlená, aby se v ní dalo číst. Měly by s vámi být maximálně dvě osoby, které by měly sedět tiše, alespoň na vzdálenost jedné ruky.

Držte křišťálovou kouli v ruce nebo ji položte na stůl. Zklidněte své myšlenky a soustřeďte se pouze na křišťálovou kouli. Nejprve bude obraz mírně rozmazaný, pak se změní na různé barvy a nakonec zčerná. Když se černá tma rozptýlí, objeví se obrazy.

Jsou to buď symbolické postavy, nebo mraky různých barev, kterým musíte porozumět. Zpočátku nemusíte nic vidět. Pouze jeden člověk z dvaceti je dostatečně citlivý a vnímavý, aby se dokázal soustředit. V případě křišťálové koule (zrcadla nebo věštby) je velmi důležitý duševní postoj.

Co to znamená?

 Mraky:

* bílé: štěstí

* černé: smůla

* zelená nebo modrá: štěstí

* červená, oranžová, žlutá: nebezpečí, zmatek, potíže.

Stoupající mrak: ano na otázku.

Padající mrak: záporná odpověď.

Mraky se pohybují doprava: v místnosti jsou duchové.

Mraky se pohybují doleva: duchové odešli.

Symboly ve věštění z křišťálové koule

* žába - hojnost, tajný pomocník, dobrodinci

* brouk - dlouhý život

* hvězda - přináší úspěch, ale neškodí být opatrný

* koule - cestování

* ovoce - požehnání pro děti

* kotva - bezpečí, naděje

* meče - hádka

* had - zdraví, lebka - vědění, výzkum

* lebka - smrt, moudrost

* koruna - sláva, čest, odpovědnost

* pták - příchozí zprávy

* váhy - spravedlnost, nestrannost, soud

* dýka - utrpení

* maják - hrozí nebezpečí, ale je cesta ven

 
K DISPOZICI
 

Jindřiška k výkladu používá různé sady karet jako jsou Tarotové, Lenormand,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Jana se zabývá s astrologií již 20 let, tarotem více jak 10 let. Ve své praxi se...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Tamara pomáhá lidem, kteří se těžko vyrovnávají se smrtí své blízké, umí se napojit...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Sofia pomáhá lidem s různými problémy. K výkladu používá cikánské karty, tarot,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
 

Zajímavé články ke čtení

Crowleyho tarotové karty

Crowleyho tarotové karty

Lidí na světě věří, že Crowleyho tarotové karty pocházejí od ďábla, protože karty jsou zvláštnější je než...
 
Věštění z karet

Věštění z karet

Jak funguje věštění z karet? Jak získáme odpovědi při věštění z karet? Odpověď je velmi jednoduchá -...
 
Věštění z run

Věštění z run

Chcete si vyzkoušet věštění z run? K věštění z run musíte si nejprve pořídit sadu run. Runy jsou nejen psané...
 
Numerologický rozbor

Numerologický rozbor

Numerologický rozbor je mnohem víc než pouhý výklad. Numerologický rozbor na celý život je poměrně...
 
Číslo životní dráhy

Číslo životní dráhy

V numerologii je nejdůležitější číslo životní dráhy. Číslo životní dráhy popisuje příležitosti, kterým...
 
 
 
 
906 700 500

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Informace shromážděné pomocí souborů cookie mohou zahrnovat, jak často navštěvujete webové stránky a z jaké země je prohlížíte. Dále

_