Stisknutím tlačítka 1 se spojíte s první dostupnou osobou. Stisknutím tlačítka 2 si můžete poslechnout prezentace. Stisknutím tlačítka 3 si můžete vybrat, s kým chcete mluvit. 70 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Věštění z run

Věštění z run

Chcete si vyzkoušet věštění z run? K věštění z run musíte si nejprve pořídit sadu run. Runy jsou nejen psané symboly


Runová abeceda, používaná vikingskými, keltskými a germánskými kmeny, zastává mnohem větší význam než jen soubor písmen. V gótštině symbolizovaly tajemství, zatímco ve staré němčině označovaly hluk a magické aktivity. Tato runová abeceda se stala známou jako futhark díky svým prvním šesti písmenům. Historikové se domnívají, že nejstarší verze staroslověnské abecedy obsahovala 24 run, ale existovaly také varianty s 16, 26, 28 a 33 runami. Runy byly vyryty do kamenů, skal, čepelí mečů, zdobili stěny domů a byly používány k výrobě amuletů a talismanů. Podle víkingského přesvědčení jim tajemství daroval bůh moudrosti Odin.

Tajemství a moudrost Odina

Získat toto tajemství však nebylo snadné, ani pro nejvyššího boha, protože runy byly odhaleny pouze těm, kdo prokázali, že jsou hodni jejich použití. Odin byl známý tím, že udělal cokoli pro získání skryté moudrosti - v jednom případě dokonce obětoval polovinu svého oka. Odin však nebyl nucen zaplatit tak vysokou cenu za poznání run jako v případě obětování poloviny svého oka. Stačilo, že devět dní visel hladový a žíznivý na větvi stromu Yggdrasil, středu světa. Tímto obětováním a obětavým utrpením nakonec získal poznání. Odin nejenže získal znalost tvarů run, ale naučil se také jejich tajemství a umění, jak je používat k sesílání kouzel. Runy nebyly používány pouze v boji, ale i jako obrana proti záletným ženám.

Magické symboly a věštbářská moudrost

Nejsou jen psané symboly, ale také symboly používané k věštění a magii. Měly ochrannou a léčivou moc a byly využívány k vytváření zaklínadel, která ovlivňovala všechny aspekty života, včetně počasí, lásky, plodnosti, zdraví atd. Rozkvět používání run skončil s nástupem křesťanství a latinky v severní Evropě kolem roku 700 a ve Skandinávii kolem roku 1100. Církev vyháněla runové mistry a magické znalosti byly předávány pouze tajným zasvěcencům. O několik století později se runy staly součástí ikonografie nacistů. Byly viděny na nárameních a přilbách nacistických vojáků a po určitou dobu po druhé světové válce byly mystické nápisy odmítány. Moderní esoteričtí písaři se od tohoto období distancovali. Pokud se chcete naučit věštění z run, musíte si nejprve pořídit sadu run (runové karty nebo kameny s runami). Důležitým krokem je studium literatury, abyste pochopili význam jednotlivých symbolů.

Mystérium a praxe věštění

Každou runu nelze jednoduše shrnout jedním slovem nebo pojmem, a proto je vhodné důkladně prostudovat každé znamení a při věštění z run nad nimi meditovat, abyste porozuměli jejich významu pro vás. Při házení run se kameny zatřesou a zaměří se na otázku, na kterou mají odpovědět, poté se hodí na stůl. Při věštění z run se soustředíme pouze na kameny, na nichž je nakreslena polovina runy. Někteří lidé přikládají negativním runám, které jsou obrácené vzhůru nohama, převrácený význam. Umístění kamenů naznačuje dobu, kdy se události odehrávají, kameny blíže k nám pravděpodobně ukazují na dřívější události. Pokud používáte runy, můžete použít metody podobné těm, které se používají k předpovídání ostatních karet.

Moudrost a moc run

Jde o to, že se jedná také o magickou činnost, takže se vyplatí používat tuto metodu s respektem, vytvořit správné podmínky a naladit se na věštění z run. Bez ohledu na naši víru nebo politické a náboženské přesvědčení mohou runy být užitečným nástrojem, pokud jsme otevření jejich síle a ochotni naslouchat jejich poselství. Nicméně věštění z run může být riskantní, pokud přeceníme své znalosti run nebo se stáváme závislými na jejich používání. Je důležité používat runy pouze za vhodných podmínek, kdy jsme naladěni na jejich energii a máme dostatek času.

 
K DISPOZICI
 

Sofia pomáhá lidem s různými problémy. K výkladu používá cikánské karty, tarot,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Jindřiška k výkladu používá různé sady karet jako jsou Tarotové, Lenormand,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Měli je vynikající jasnovidka, která se dokáže přes svojí intuici a jasnocíteni...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Jana se zabývá s astrologií již 30 let, tarotem více jak 20 let. Ve své praxi se...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
 

Zajímavé články ke čtení

Nejlepší kartářky recenze

Nejlepší kartářky recenze

Nejlepší kartářky recenze jsou hodnocení a zpětná vazba od klientů, kteří využili služby...
 
Astrohled cz

Astrohled cz

V ezoterice může být astrohled cz vnímán jako symbol hledání duchovních a mystických pravd ve vesmíru a v sobě...
 
Kartářky Praha

Kartářky Praha

Kartářky Praha využívají své schopnosti k vidění budoucích událostí a objasnění minulosti, poskytujíce cenné...
 
Kartářka Praha

Kartářka Praha

Kartářka Praha vám vždy pomůže najít cestu k vašemu vnitřnímu klidu a odhalí tajemství budoucnosti, která vás...
 
Kartářky online

Kartářky online

Kartářky online nabízejí výklad karet a duchovní poradenství prostřednictvím online...
 
 
 
 
906 700 500

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Informace shromážděné pomocí souborů cookie mohou zahrnovat, jak často navštěvujete webové stránky a z jaké země je prohlížíte. Dále