Stisknutím tlačítka 1 se spojíte s první dostupnou osobou. Stisknutím tlačítka 2 si můžete poslechnout prezentace. Stisknutím tlačítka 3 si můžete vybrat, s kým chcete mluvit. 70 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Věštění z run

Věštění z run

Chcete si vyzkoušet věštění z run? K věštění z run musíte si nejprve pořídit sadu run. Runy jsou nejen psané symboly


Věštění z run 
Runy - abeceda používaná vikingskými, keltskými a germánskými kmeny - jsou mnohem víc než jen soubor znaků. V gótštině znamenaly "tajemství" a ve staré němčině "hluk" a "magický úkon". Runická abeceda se stala známou jako "futhark" pro svých prvních šest písmen. Vědci se domnívají, že nejstarší staroslověnská abeceda se skládala z 24 run, ale existovalo také 16, 26, 28 a 33 run. Runy se vyrývaly do kamenů, skal, čepelí mečů, stěn domů a používaly se také ke zdobení amuletů a talismanů.

Podle Vikingů jim ho dal bůh tajných nauk Ódin. Získat tajemství nebylo snadné ani pro nejvyššího boha, protože runy byly odhaleny pouze těm, kteří prokázali, že jsou hodni jejich použití. Odin však byl známý tím, že pro získání skryté moudrosti udělal cokoli - jednou za tímto účelem obětoval polovinu svého oka.

Nemusel však za runy platit tak vysokou cenu: stačilo, že devět dní visel hladový a žíznivý na větvi stromu Yggdrasil, který je středem světa, a díky svému obětavému utrpení nakonec získal poznání. Odinovi však neukázal pouze tvary run, ale naučil se také jejich tajemství a jak je používat k sesílání kouzel. Používaly se také v boji a proti záletným ženám.

Runy jsou nejen psané symboly, ale také symboly používané k věštění a magii. Měly ochrannou a léčivou moc a používaly se k vytváření zaklínadel, která se vztahovala na všechny aspekty života, ovlivňovala počasí, lásku, plodnost, zdraví atd. Rozkvět run skončil s přijetím křesťanství a latinky v severní Evropě kolem roku 700 a ve Skandinávii kolem roku 1100.

Církev vykázala runové mistry a magické znalosti byly předávány pouze tajným zasvěcencům. O několik století později se runy staly součástí ikonografie národních socialistů. Objevovaly se také na náramenících a přilbách nacistických vojáků a po určitou dobu po druhé světové válce byly mystické nápisy odmítány.

Moderní esoteričtí runoví písaři se od tohoto období distancovali. Chcete-li si vyzkoušet věštění z run, musíte si nejprve pořídit sadu run. Prvním krokem je získání sady run (runových karet nebo kamenů zdobených runami). Není na škodu koupit si literaturu, abyste znali význam jednotlivých symbolů. Každou runu nelze popsat jedním slovem nebo pojmem, proto je vhodné si znamení podrobně prostudovat a pri věštění z run meditovat nad tím, co pro Vás znamenají.

Při "házení run" se kameny zatřese, zaměří se na otázku, na kterou mají odpovědět, a hodí se na stůl. Při věštění z run se zaměřujeme pouze na kameny, na kterých je nakreslena polovina runy. Někteří lidé přisuzují "negativním" runám, které jsou obrácené vzhůru nohama, "převrácený" význam. Umístění kamenů naznačuje dobu, kdy se události odehrávají: kameny, které jsou blíže k nám, pravděpodobně ukazují na dřívější události.

Pokud používáte runy, můžete se řídit metodami používanými k předpovídání ostatních karet. Jde o to, že se jedná také o magickou činnost, takže se vyplatí používat tuto metodu s respektem, vytvořit správné podmínky a naladit se na věštění z run. Bez ohledu na to, zda jsme či nejsme věřící, bez ohledu na naše politické či náboženské přesvědčení, runy nám vždy mohou pomoci, pokud jsme ochotni na chvíli důvěřovat jejich síle a naslouchat jejich poselství.

Věštění z run se také může stát nebezpečným, pokud své znalosti run přeceníme nebo se na nich staneme závislými. Runy by se měly používat pouze tehdy, pokud jsou k tomu vhodné podmínky, pokud se na ně dokážete naladit a pokud máte dostatek času.

 
K DISPOZICI
 

Jindřiška k výkladu používá různé sady karet jako jsou Tarotové, Lenormand,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
blogy
K DISPOZICI
 

Jana se zabývá s astrologií již 20 let, tarotem více jak 10 let. Ve své praxi se...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Sofia pomáhá lidem s různými problémy. K výkladu používá cikánské karty, tarot,...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
K DISPOZICI
 

Viktória je vynikající jasnovidka a věštkyně. Mnoho lidí se na ni obrací v...

906 700 500MOJE STRÁNKA
 
 

Zajímavé články ke čtení

Crowleyho tarotové karty

Crowleyho tarotové karty

Lidí na světě věří, že Crowleyho tarotové karty pocházejí od ďábla, protože karty jsou zvláštnější je než...
 
Věštění z karet

Věštění z karet

Jak funguje věštění z karet? Jak získáme odpovědi při věštění z karet? Odpověď je velmi jednoduchá -...
 
Věštění z křišťálové koule

Věštění z křišťálové koule

Jak věštit z křišťálové koule? Věštění z křišťálové koule je velmi zajímavé, protože umožňuje doslova...
 
Numerologický rozbor

Numerologický rozbor

Numerologický rozbor je mnohem víc než pouhý výklad. Numerologický rozbor na celý život je poměrně...
 
Číslo životní dráhy

Číslo životní dráhy

V numerologii je nejdůležitější číslo životní dráhy. Číslo životní dráhy popisuje příležitosti, kterým...
 
 
 
 
906 700 500

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Informace shromážděné pomocí souborů cookie mohou zahrnovat, jak často navštěvujete webové stránky a z jaké země je prohlížíte. Dále

_