KVALITNÍ SLUŽBA UZNÁVÁNÍ VĚŠTCI

  Zavolejte nám na  

906 55 00 22

  55 Kč/min  
Pokud víte, se kterým věštcem chcete mluvit, stiskněte 1. Pokud si chcete poslechnout prezentaci věštců, stiskněte 2. Pokud chcete kontaktovat prvního dostupního odborníka, stiskněte 3. 55 Kč/min
 
[@template.text.sidewidget]
Věštění z run

Věštění z run

Chcete si vyzkoušet věštění z run? K věštění z run musíte si nejprve pořídit sadu run. Runy jsou nejen psané symboly


Věštění z run 
Runy - abeceda používaná vikingskými, keltskými a germánskými kmeny - jsou mnohem víc než jen soubor znaků. V gótštině znamenaly "tajemství" a ve staré němčině "hluk" a "magický úkon". Runická abeceda se stala známou jako "futhark" pro svých prvních šest písmen. Vědci se domnívají, že nejstarší staroslověnská abeceda se skládala z 24 run, ale existovalo také 16, 26, 28 a 33 run. Runy se vyrývaly do kamenů, skal, čepelí mečů, stěn domů a používaly se také ke zdobení amuletů a talismanů.

Podle Vikingů jim ho dal bůh tajných nauk Ódin. Získat tajemství nebylo snadné ani pro nejvyššího boha, protože runy byly odhaleny pouze těm, kteří prokázali, že jsou hodni jejich použití. Odin však byl známý tím, že pro získání skryté moudrosti udělal cokoli - jednou za tímto účelem obětoval polovinu svého oka.

Nemusel však za runy platit tak vysokou cenu: stačilo, že devět dní visel hladový a žíznivý na větvi stromu Yggdrasil, který je středem světa, a díky svému obětavému utrpení nakonec získal poznání. Odinovi však neukázal pouze tvary run, ale naučil se také jejich tajemství a jak je používat k sesílání kouzel. Používaly se také v boji a proti záletným ženám.

Runy jsou nejen psané symboly, ale také symboly používané k věštění a magii. Měly ochrannou a léčivou moc a používaly se k vytváření zaklínadel, která se vztahovala na všechny aspekty života, ovlivňovala počasí, lásku, plodnost, zdraví atd. Rozkvět run skončil s přijetím křesťanství a latinky v severní Evropě kolem roku 700 a ve Skandinávii kolem roku 1100.

Církev vykázala runové mistry a magické znalosti byly předávány pouze tajným zasvěcencům. O několik století později se runy staly součástí ikonografie národních socialistů. Objevovaly se také na náramenících a přilbách nacistických vojáků a po určitou dobu po druhé světové válce byly mystické nápisy odmítány.

Moderní esoteričtí runoví písaři se od tohoto období distancovali. Chcete-li si vyzkoušet věštění z run, musíte si nejprve pořídit sadu run. Prvním krokem je získání sady run (runových karet nebo kamenů zdobených runami). Není na škodu koupit si literaturu, abyste znali význam jednotlivých symbolů. Každou runu nelze popsat jedním slovem nebo pojmem, proto je vhodné si znamení podrobně prostudovat a pri věštění z run meditovat nad tím, co pro Vás znamenají.

Při "házení run" se kameny zatřese, zaměří se na otázku, na kterou mají odpovědět, a hodí se na stůl. Při věštění z run se zaměřujeme pouze na kameny, na kterých je nakreslena polovina runy. Někteří lidé přisuzují "negativním" runám, které jsou obrácené vzhůru nohama, "převrácený" význam. Umístění kamenů naznačuje dobu, kdy se události odehrávají: kameny, které jsou blíže k nám, pravděpodobně ukazují na dřívější události.

Pokud používáte runy, můžete se řídit metodami používanými k předpovídání ostatních karet. Jde o to, že se jedná také o magickou činnost, takže se vyplatí používat tuto metodu s respektem, vytvořit správné podmínky a naladit se na věštění z run. Bez ohledu na to, zda jsme či nejsme věřící, bez ohledu na naše politické či náboženské přesvědčení, runy nám vždy mohou pomoci, pokud jsme ochotni na chvíli důvěřovat jejich síle a naslouchat jejich poselství.

Věštění z run se také může stát nebezpečným, pokud své znalosti run přeceníme nebo se na nich staneme závislými. Runy by se měly používat pouze tehdy, pokud jsou k tomu vhodné podmínky, pokud se na ně dokážete naladit a pokud máte dostatek času.

 

Můžete zavolat našim věštcům a získat odpovědi na své dotazy

Online
 

Viktória je vynikající jasnovidka a věštkyně. Mnoho lidí se na ni obrací v...

Moje stránkaKlikněte zde a zavolejte!
 
Online
 

Tamara pomáhá lidem, kteří se těžko vyrovnávají se smrtí své blízké, umí se napojit...

Moje stránkaKlikněte zde a zavolejte!
 
Online
 

Sofia pomáhá lidem s různými problémy. K výkladu používá cikánské karty, tarot,...

Moje stránkaKlikněte zde a zavolejte!
 
Blogy
Online
 

SANDRA je milá,empatická kartářka, která Vám pomůže nejlépe jak umí. Se SANDROU...

Moje stránkaKlikněte zde a zavolejte!
 
Online
 

Maruška se narodila s požehnáním, o své znalosti se dělí s každým, kdo ji požádá o...

Moje stránkaKlikněte zde a zavolejte!
 
 
 

Doporučené články

Věštění z karet

Věštění z karet

Jak funguje věštění z karet? Jak získáme odpovědi při věštění z karet? Odpověď je velmi jednoduchá- dělejte...
 
Kariéra

Kariéra

Co znamená slovo kariéra? Kariéra znamená pro různé lidi různé věci. Pro nás slovo kariéra znamená úspěšnou...
 
Nový začátek

Nový začátek

Nový začátek, nové cíle. Nový rok je také nový začátek a je obdobím, kdy se zamýšlíme nad úspěchy uplynulého...
 
Astrologie

Astrologie

Jakou roli hrají v astrologii dny? Astrologie souvisí s planetami i hvězdami. Astrologie týdne si můžete...
 
Nový rok

Nový rok

Nový rok, nové já? Nový rok přináší nová předsevzetí. Zde je několik tipů, jak dodržet novoroční...
 
 
 
Oznámení o volných minutách!
Neplatné mobilní číslo
Neplatný email
 
Klikněte zde a zavolejte!906 55 00 2255 Kč/min
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Náš web používá cookies, aby zajistil lepší uživatelský dojem. Pokud souhlasíte, klikněte na „Souhlasím“ Dále
Akceptujem