

Já prostě miluju botanické zahrady. Každou chvilku navštěvuji jednu, která má přes 8200 druhů rostlin, 55 druhů živočichů a nachází se na 3 hektarech plochy celého areálu.
Je to místo k relaxaci, je to místo, kde se dají objevovat rostlinné krásy. Kam jinam jít odpočívat, no řekněte.
Ta „moje“ botanická zahrada obsahuje xerický skleník, kde jsou rostliny z oblastí, které jsou vystavené dlouhodobému období sucha. A přesto se tam velmi daří sukulentům. Obsahuje i tropický skleník, který ukazuje tropické deštné lesy Afriky, Asie, Ameriky a Tichomoří. A obsahuje také subtropický skleník, který ukazuje krajinu před 20 miliony lety.
Zapomenout nemůžu ani na skalničkový skleník, který překypuje výkvěty nejrůznějších světových pohoří.
„Síla poznání začíná jediným zvědavým krokem.“
Na mém blogu píšu do hloubky o bylinkách, krystalech, energii přírody, duševní pohodě, práci s intuicí a malých rituálech pro harmonii. Sdílím své zkušenosti, tipy, příběhy z praxe i osobní inspirace, které provázejí mou cestu každodenním životem.







